USD 0.90 btc 7812.23
facebook
twitter
instagram
linkedin
Žurnāls
Abonē žurnālu
Piesakies iknedēļas jaunumiem

Pierakstieties uz svarīgākajiem biznesa un tehnoloģiju materiāliem Latvijā

USD 0.90 btc 7812.23
Ziņas 08. Oktobris

Gada inflācija septembrī Latvijā - 2,6%

Forbes

Latvijas Izdevums

Septembrī, salīdzinot ar pērnā gada septembri, vidējais patēriņa cenu līmenis palielinājies par 2,6%. Precēm cenas pieauga par 2,4%, savukārt pakalpojumiem - par 3%, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

Lielākā ietekme uz vidējā patēriņa cenu līmeņa izmaiņām septembrī, salīdzinot ar 2018. gada septembri, bija cenu kāpumam ar mājokli saistītām precēm un pakalpojumiem, pārtikai un bezalkoholiskajiem dzērieniem, alkoholiskajiem dzērieniem un tabakas izstrādājumiem, ar atpūtu un kultūru saistītām precēm un pakalpojumiem, restorānu un viesnīcu pakalpojumiem un veselības aprūpei.

Pārtikas un bezalkoholisko dzērienu grupā cenas gada laikā palielinājās par 2,4%. Būtiskākā ietekme uz vidējā cenu līmeņa pieaugumu grupā bija maizei (+8,9%), konditorejas izstrādājumiem (+5%), miltiem un citiem graudaugiem (+10,1%).

Tāpat gada laikā cenas pieauga cūkgaļai (+11,4%). Dārgāki bija arī kartupeļi (+19,3%), šokolāde (+7,9%) un olas (+5,3%). Savukārt lētāki bija svaigi augļi (-9,5%), kafija (-4,7%), piens (-5,6%) un zivis (6,5%).

Alkoholisko dzērienu un tabakas izstrādājumu vidējais cenu līmenis palielinājās par 4,8%.

Gada laikā ar mājokli saistītās preces un pakalpojumi sadārdzinājās par 4%. Dārgāka kļuva elektroenerģija, siltumenerģija, atkritumu savākšana, cietais kurināmais, mājokļa īres maksa, materiāli mājokļa uzturēšanai un remontam, kā arī mājokļa uzturēšanas un remonta pakalpojumi. Savukārt lētāka bija dabasgāze.

Veselības aprūpes grupā vidējais cenu līmenis pieauga par 2,1%, ko galvenokārt ietekmēja cenu kāpums zobārstniecības pakalpojumiem, ārstu speciālistu pakalpojumiem, kā arī farmaceitiskajiem produktiem.

Ar atpūtu un kultūru saistītās preces un pakalpojumi kļuva dārgāki par 4,6%, savukārt restorānu un viesnīcu pakalpojumu cenas pieauga vidēji par 3,7%.

Būtiska ietekme uz cenu kāpumu gada laikā bija arī apģērbiem, telekomunikāciju pakalpojumiem, personīgās higiēnas precēm un skaistumkopšanas līdzekļiem, pasažieru aviopārvadājumiem, personisko transportlīdzekļu apkopei un remontam. Savukārt vidējais cenu līmenis samazinājās degvielai (-2,1%), autotransportlīdzekļu apdrošināšanai.

...

Next page

Piesakies iknedēļas jaunumiem