USD 0.84 btc 9249.40
facebook
twitter
instagram
linkedin
Žurnāls
Abonē žurnālu
Piesakies iknedēļas jaunumiem

Pierakstieties uz svarīgākajiem biznesa un tehnoloģiju materiāliem Latvijā

USD 0.84 btc 9249.40
Ziņas 14. Novembris

Kažokzvēru audzētāja “Grobiņa” akcijas izslēgs no regulētā tirgus

Forbes

Latvijas Izdevums

Maksātnespējīgā kažokzvēru audzētāja “Grobiņa” akcijas izslēgs no biržas “Nasdaq Riga”, rakstīts biržas paziņojumā.

“Nasdaq Riga” valde ceturtdien lēmusi izslēgt “Grobiņas” akcijas no biržas otrā saraksta, par pēdējo dienu, kad akcijas iekļautas regulētā tirgū, nosakot 15. novembri.

Biržas valde lēmumu pieņēmusi saistībā ar biržas noteikumiem par finanšu instrumentu iekļaušanu un tirdzniecību biržas regulētajos tirgos, kas nosaka, ka biržai ir tiesības pieņemt lēmumu par emitenta finanšu instrumentu izslēgšanu no biržas sarakstiem, ja emitents vai tā emitētie finanšu instrumenti neatbilst biržas noteikumiem.

Portāls “Forbes.lv” jau ziņoja, ka Kurzemes rajona tiesa pasludinājusi kažokzvēru audzētāju “Grobiņa” par maksātnespējīgu.

4. novembrī “Nasdaq Riga” valde lēma apturēt tirdzniecību ar AS “Grobiņa” akcijām.

Tirdzniecība apturēta, jo Kurzemes rajona tiesa pasludinājusi uzņēmumu par maksātnespējīgu.

Tā kā uzņēmums saskarās ar krīzi kažokādu realizācijas tirgos, septembrī AS “Grobiņa” izstrādāja jaunus tiesiskās aizsardzības procesa plāna grozījumus, taču neguva atbalstu.

Līdz ar to AS “Grobiņa” valde saskaņā ar Maksātnespējas likumu iesniedza tiesā maksātnespējas procesa pieteikumu, vienlaikus lūdzot tiesu izbeigt tiesiskās aizsardzības procesu, jo AS “Grobiņa” nespēja nokārtot tiesiskās aizsardzības procesa plānā noteiktās saistības.

Ar 22. oktobra Kurzemes rajona tiesas lēmumiem tika izbeigta “Grobiņa”  tiesiskās aizsardzības procesa lieta un ierosināta uzņēmuma maksātnespējas procesa  lieta.

2019.gada pirmajā pusgadā “Grobiņa” strādāja ar 2,544 miljonu eiro apgrozījumu, kas bija par 71% vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn, savukārt kompānijas zaudējumi pieauga par 63,8% un bija 843 085 eiro, liecina uzņēmuma 2019. gada 1. pusgada neauditēts finanšu pārskats

...

Next page

Piesakies iknedēļas jaunumiem