USD 0.90 btc 8587.68
facebook
twitter
instagram
linkedin
Žurnāls
Abonē žurnālu
Piesakies iknedēļas jaunumiem

Pierakstieties uz svarīgākajiem biznesa un tehnoloģiju materiāliem Latvijā

USD 0.90 btc 8587.68
Ziņas 17. Oktobris

Kampaņā iedzīvotājiem un uzņēmējiem skaidros ekonomisko noziegumu sekas

Forbes

Latvijas Izdevums

Finanšu izlūkošanas dienests (FID) uzsācis izglītojošu akciju “Zini naudas li(ī)kumus!”, lai informētu uzņēmējus un sabiedrību par izvairīšanos no iesaistīšanās finanšu un ekonomiskajos noziegumos, un pareizo rīcību dažādās situācijās, liecina dienesta publicētā informācija.

Kā skaidroja FID vadītāja Ilze Znotiņa, iemesli, kāpēc cilvēki iesaistās riskantos darījumos, ir dažādi. Tā var būt gan apzināta, gan neapzināta rīcība.

“Kampaņu rīkojam, lai uzņēmēji un sabiedrība iemācās atpazīt “sarkanos karogus” un savas nezināšanas dēļ neiesaistās organizētajā noziedzībā. Mēs vēlamies vairot sabiedrībā izpratni, ka tolerance pret noziegumiem arī ir nepieļaujama, jo tā mēs apzogam paši sevi un citus līdzcilvēkus,” turpināja Znotiņa.

Uzņēmumos, kuri pārvalda lielas naudas plūsmas, nodarbojas ar eksportu un importu ir ļoti būtiski pievērst uzmanību iekšējai drošības kontrolei jeb higiēnai, pauda FID vadītāja, taču vieglprātība, alkatība, skopums vai vienkārši nezināšana var novest pie ļoti nevēlamām sekām uzņēmumiem.

Akcija “Zini naudas li(ī)kumus!” - izglītojoša kampaņa uzņēmējiem un sabiedrībai, lai vairotu izpratni par ekonomiskajiem un finanšu noziegumiem. Akcijas digitālajā spēlē var pārbaudīt zināšanas par biežākajiem riskiem gan uzņēmējiem, gan plašākai sabiedrībai.

Kampaņu organizē Finanšu izlūkošanas dienests, to atbalsta Latvijas Darba devēju konfederācija un Latvijas Biznesa savienība.

...

Next page

Piesakies iknedēļas jaunumiem