USD 0.90 btc 8542.81
facebook
twitter
instagram
linkedin
Žurnāls
Abonē žurnālu
Piesakies iknedēļas jaunumiem

Pierakstieties uz svarīgākajiem biznesa un tehnoloģiju materiāliem Latvijā

USD 0.90 btc 8542.81
Ziņas 06. Decembris

Kampaņas “#PatiesiViltots” laikā vairāk nekā 9200 iedzīvotāju apmeklējuši viltus interneta veikalu

Forbes

Latvijas Izdevums

Pasta sūtījumu pakalpojumu sniedzēja “Omniva” rīkotajā eksperimentā, kas veikts kampaņā “#PatiesiViltots” laikā, vairāk nekā 9200 Latvijas iedzīvotāju apmeklējuši viltus interneta veikalu, informēja uzņēmumā.

Eksperimenta ietvaros tika radīts viltus interneta veikals “superatlaides.lv”, kura izveidē apzināti tika pieļautas dažādas nepilnības un izplatītas krāpniecības pazīmes. Piemēram, visām precēm bija 50-70% atlaide, nebija norādīti korekti uzņēmuma rekvizīti, netika publicēti privātuma politika, saistību atruna un lietošanas noteikumi.

Pēc preču ievietošanas pirkumu grozā un pogas “Pirkt” nospiešanas apmeklētājiem parādījās informatīvs logs ar paziņojumu, ka šis ir viltus interneta veikals un aicinājums kritiskāk izvērtēt savus iepirkšanās internetā paradumus.

Kā liecina uzņēmuma aplēses, teju 10% no vairāk nekā 9200 viltus interneta veikala apmeklētājiem vēlējušies veikt pirkumu, tādējādi pakļaujot sevi krāpniecības riskam.

Kampaņas “#PatiesiViltots” ietvaros veiktajā Latvijas iedzīvotāju aptaujā tika secināts, ka 15% interneta veikalu klientu ir saskārušies ar situāciju, kad par preci ir samaksāts, taču tā nav piegādāta.

Lai atgādinātu iedzīvotājiem par viegliem un ikvienam iegaumējamiem pamatprincipiem, kā izvēlēties uzticamus interneta veikalus, izveidoti vairāki īsi informatīvi materiāli, kas atrodami kampaņas “#patiesiviltots” mājaslapā.

Izglītojošo kampaņu “#PatiesiViltots”, kas veltīta drošas iepirkšanās paradumu veicināšanai internetā, īsteno “Omniva” sadarbībā ar “Swedbank” un “Xnet” interneta veikalu.

SIA “Omniva” dibināts 2012. gadā un nodrošina, sūtījumu loģistikas, informācijas loģistikas un e-rēķinu apstrādes pakalpojumus. “Omniva” ir plašākais pakomātu tīkls Baltijā. Uzņēmuma apgrozījums pērn bija 5,78 miljoni eiro, savukārt peļņa – 87 884 eiro liela.

...

Next page

Piesakies iknedēļas jaunumiem