USD 0.88 btc 8220.42
facebook
twitter
instagram
linkedin
Žurnāls
Abonē žurnālu
Piesakies iknedēļas jaunumiem

Pierakstieties uz svarīgākajiem biznesa un tehnoloģiju materiāliem Latvijā

USD 0.88 btc 8220.42
Ziņas 16. Novembris

“Latvijas pasta” piegādātos sūtījumus no trešajām valstīm būs jādeklarē elektroniski

Forbes

Latvijas Izdevums

VAS “Latvijas pasts” piegādātos sūtījumus no trešajām valstīm jeb valstīm ārpus Eiropas Savienības (ES) no šā gada 19. novembra būs jādeklarē elektroniski, informēja uzņēmumā.

No 19. novembra trešo valstu pasta sūtījumu saņēmējiem maksājamos nodokļus un nodevas vairs neaprēķinās muitas darbinieki, bet klientiem pašiem būs jāiesniedz muitas deklarācija Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Elektroniskās deklarēšanās sistēmā (EDS).

Lai deklarētu no trešajām valstīm saņemtās preces, par kurām jāveic muitas maksājumi, tajā skaitā interneta veikalos iegādātās preces, kuru vērtība pārsniedz 22 eiro, un privātos nekomerciālos sūtījumus 45 eiro vērtībā, no 19. novembra visiem klientiem atbilstoši VID noteiktajai jaunajai kārtībai iespējami divi preču atmuitošanas varianti.

Bez papildu maksas preces būs iespējams atmuitot VID EDS. Savukārt, ja sūtījuma saņēmējs pats nevēlas veikt atmuitošanas procedūras, būs iespēja izmantot “Latvijas Pasta” muitas brokera maksas pakalpojumus.

Muitas formalitātēm pakļautie sūtījumi no valstīm ārpus ES veido līdz 1% no kopējā “Latvijas Pastā” vidēji gada laikā saņemto sūtījumu apjoma. Ja “Latvijas Pastā” ienāks muitojams sūtījums, klients atbilstoši VID noteiktajai jaunajai kārtībai vairs nesaņems aicinājumu ar jau aprēķinātu maksājamā nodokļa summu, bet gan ar informāciju, ka sūtījumam jāveic atmuitošana.

...

Next page

Piesakies iknedēļas jaunumiem