USD 0.91 btc 8331.68
facebook
twitter
instagram
linkedin
Žurnāls
Abonē žurnālu
Piesakies iknedēļas jaunumiem

Pierakstieties uz svarīgākajiem biznesa un tehnoloģiju materiāliem Latvijā

USD 0.91 btc 8331.68
Ziņas 08. Novembris

Likvidē televīzijas kanālu LNT

Forbes

Latvijas Izdevums

No decembra “All Media Baltics” visās trīs Baltijas valstīs veiks zīmola maiņu saviem produktiem, apvienojot tos zem TV3 zīmola. Līdz ar to pēc vairāk nekā 20 gadiem ēterā savu darbību esošajā formātā izbeigs televīzijas kanāls LNT, informēja uzņēmumā.

Arī pati mediju grupa turpmāk strādās ar zīmolu “TV3 Grupa”. Līdz ar zīmola maiņu “All Media Baltics” sāks darbu arī pie reģionā pirmās digitālās ziņu platformas izveides, kas būs pieejama lietotnē un strādās pēc principa “video pēc pieprasījuma”. Mediju grupa izmaiņas veiks arī televīzijas kanālu portfelī, satura produktus veidojot atbilstoši konkrētu auditoriju interesēm.

“Nu jau vairāk nekā 20 gadus mūsu grupas mediji ir nozīmīgi lielai daļai Baltijas valstu iedzīvotāju. TV3 zīmols ir pazīstams gandrīz 100% mājsaimniecību visā Latvijā. Tieši tāpēc esam nolēmuši arī citus mūsu mediju grupas satura produktus piedāvāt ar TV3 zīmolu, radot vienotu produktu saimi,” uzsvēra “All Media Baltics” vadītājs Kristians Antings.

Ar jauno gadu televīzijas produktu portfelī bērniem būs pieejams jauns kanāls “TV3 Mini”, savukārt sieviešu auditorijai kanāls “TV3 Life”. Jaunie kanāli mediju grupas televīzijas produktu portfelī aizvietos kanālus LNT un Kanāls2.

Lai gan LNT darbu neturpinās esošajā formā, “tomēr tā galvenā vērtība – kvalitatīvs, profesionāls un aktuāls ziņu saturs – būs pieejams lietotājiem jaunajā platformā”, solīja Antings.

“All Media Baltics” paplašinās arī kanāla TV3 piedāvāto ziņu apjomu, pārnesot lielāko daļu no LNT ziņu dienesta radītā satura.

Mediju grupa arīdzan veidos vienotu ziņu dienestu, kura uzdevums būs radīt kvalitatīvu ziņu saturu dažādiem mediju formātiem.

Kā portālam “Forbes.lv” norādīja Latvijas Raidorganizāciju asociācijas izpilddirektors Andris Ķēniņš, izmaiņas “All Media Baltics” darbībā vērtējamas kā atbildīgas pret Latvijas mediju vidi.

Viņš skaidroja, ka Latvija pašlaik piedzīvo mediju krīzi jeb valsts interesēm atbilstošas mediju telpas sašaurināšanos. Šādos apstākļos ir būtiski sekot līdzi globālām tendencēm un vietējās auditorijas pieprasījumam, piedāvājot kvalitatīvu lokālo saturu platformās, kas ir sabiedrībai ērti lietojamas un pieejamas.

“Izmaiņas “All Media Baltics” darbībā vērtējams kā mediju tirgus izaicinājumiem atbildīgs un atbilstošs pārmaiņu process, kas ļaus saglabāt un nākotnē paplašināt dažādām iedzīvotāju vecuma grupām aktuālu saturu, vienlaikus optimizējot paša uzņēmuma darbību. Manuprāt, īpaši būtiski, ka šīs izmaiņas sniegs iespēju stiprināt lokālo ziņu dienestu, kā arī radīt jaunu, mūsdienīgu ziņu platformu, tādejādi stiprinot Latvijas mediju telpu,” uzsvēra Raidorganizāciju asociācijas izpilddirektors.

Tikmēr satraukta pa notikušo ir Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”. NA priekšsēdētājs Raivis Dzintars uzsvēra, ka “LNT ziņas ir vecākais komerctelevīziju ziņu dienests, un ilgus gadus tā profesionālā komanda bijis būtisks ieguldījums Latvijas informatīvās telpas stiprināšanā”. Savukārt kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA) atzina, ka uzņēmuma lēmums “vienlaicīgi ir arī izaicinošs signāls mediju telpas daudzveidībai - būtiskam demokrātijas pamatam”.

Par jauno situāciju NA frakcija plāno aicināt “All Media Baltics” vadību uz sarunu.

“All Media Baltics” pieder starptautiskam aktīvu pārvaldīšanas uzņēmumam “Providence Equity Partners”. Mediju grupā ietilpst televīzijas kanāli TV3, LNT, TV6, Kanāls 2, Radio Star FM, video portāls “TVPlay”, ziņu un izklaides portāls “Skaties.lv”, “TVPlay Home” satelīttelevīzija un “SmartAD” Baltijas valstīs.

...

Next page

Piesakies iknedēļas jaunumiem