USD 0.85 btc 9187.44
facebook
twitter
instagram
linkedin
Žurnāls
Abonē žurnālu
Piesakies iknedēļas jaunumiem

Pierakstieties uz svarīgākajiem biznesa un tehnoloģiju materiāliem Latvijā

USD 0.85 btc 9187.44
Ziņas 08. Oktobris

Nebanku kreditēšanas pakalpojumu sniedzējiem paaugstinās nodevu par licenci

Forbes

Latvijas Izdevums

Nebanku kreditēšanas pakalpojumu sniedzējiem paaugstinās nodevu par licenci, paredz otrdien valdības atbalstu guvušie grozījumu Ministru kabineta (MK) noteikumos.

Kā atgādina Ekonomikas ministrijā (EM), septembrī valdība EM uzdeva izstrādāt un iesniegt grozījumus, kas paredz no 2020. gada paaugstināt valsts nodevu par licences izsniegšanu un ikgadējās valsts nodevu par kreditēšanas pakalpojumu sniedzēja darbības uzraudzību, nodrošinot ik gadu papildu ieņēmumus valsts budžetā trīs miljonus eiro.

Atbalstītie grozījumi MK noteikumos paredz paaugstināt valsts nodevu par licences izsniegšanu no 71 140 eiro uz 250 000 eiro un ikgadējo valsts nodevu par kreditēšanas pakalpojumu sniedzēja darbības uzraudzību paaugstināt no 14 225 eiro uz 55 000 eiro.

Vienlaikus EM valdības sēdē norādīja, ka pastāv risks negūt valsts budžetā plānotos ienākumus.

Kā skaidroja ministrijā, apstiprinātie grozījumi MK noteikumos papildu grozījumiem Patērētāju tiesību aizsardzības likumā būtiski samazinās patērētāju kreditēšanas pakalpojumu sniedzēju skaitu, līdz ar to samazināsies arī konkurence tirgū.

Tāpat, kā paredz EM, pieaugs risks nelegālajai patērētāju kreditēšanai, neievērojot normatīvajos aktos noteiktās stingrās prasības. Visam tirgum vienādas likmes noteikšana visnegatīvāk skars mazākos tirgus spēlētājus, kā arī lombardu pakalpojumu sniedzējus, kuriem jau šobrīd ir paaugstinātas prasības attiecībā uz telpām un tehnisko aprīkojumu.

...

Next page

Piesakies iknedēļas jaunumiem