USD 0.86 btc 9379.78
facebook
twitter
instagram
linkedin
Žurnāls
Abonē žurnālu
Piesakies iknedēļas jaunumiem

Pierakstieties uz svarīgākajiem biznesa un tehnoloģiju materiāliem Latvijā

USD 0.86 btc 9379.78
Ziņas 24. Septembris

No 2021. gada ienākumu deklarācijas varēs iesniegt tikai elektroniski

Forbes

Latvijas Izdevums

No 2021. gada ienākumu deklarācijas varēs iesniegt tikai elektroniski, paredz valdības atbalstu guvušie grozījumi likumā par nodokļiem un nodevām.

Kā informēja Finanšu ministrijā (FM), grozījumi izstrādāti, lai mazinātu administratīvo slogu nodokļu maksātājiem un Valsts ieņēmumu dienesta (VID) administratīvās izmaksas.

FM izstrādātie grozījumi paredz visus VID adresētus iesniegumus, kā arī nodokļu un informatīvās deklarācijas iesniegt tikai elektroniski, izmantojot Elektroniskās deklarēšanas sistēmu (EDS). Patlaban pienākums iesniegt deklarāciju elektroniska dokumenta veidā ir noteikts tikai juridiskām personām un fiziskām personām, kas veic saimniecisko darbību.

VID apkopotā statistika liecina, ka gandrīz 82% fizisko personu, kas nav saimnieciskās darbības veicēji, gada ienākumu deklarāciju iesniedz elektroniski, izmantojot EDS. Lai nodrošinātu, ka fiziskajām personām, kuras nelieto EDS , būtu pietiekams laika periods iemaņu iegūšanai darbam ar šo sistēmu, likumprojektā ietverts pārejas periods. Noteikts, ka izmaiņas deklarāciju un iesniegumu iesniegšanas kārtībā stājas spēkā 2021. gada 1. janvārī. Līdz tam paredzēts informēt iedzīvotājus par deklarāciju aizpildīšanu un iesniegšanu.

Ar likumprojektu tiek noteikts arī jauns izņēmums, kad informācija par nodokļu maksātāju - juridisku personu - var tikt izpausta bez nodokļu maksātāja piekrišanas.

Par likumprojektu vēl ir jālemj Saeimai.

...

Next page

Piesakies iknedēļas jaunumiem