USD 0.90 btc 8587.68
facebook
twitter
instagram
linkedin
Žurnāls
Abonē žurnālu
Piesakies iknedēļas jaunumiem

Pierakstieties uz svarīgākajiem biznesa un tehnoloģiju materiāliem Latvijā

USD 0.90 btc 8587.68
Ziņas 18. Oktobris

Patērētāju sargi aicina influencerus reklāmas publikācijās norādīt sponsorus

Forbes

Latvijas Izdevums

Influenceriem ir jāievēro prasības, kas attiecas uz preču un pakalpojumu reklamēšanu vai tai pielīdzināmu saziņu, informēja Patērētāju tiesību aizsardzības centrā (PTAC).

PTAC skaidro, ka sadarbība starp reklāmas devēju un influenceru tiek veidota dažādos veidos, taču tipiskākie ir līguma noslēgšana un dāvanu sūtīšana.

Abi šie sadarbības veidi ir saistāmi ar produktu tiešu vai netiešu reklamēšanu. Līdz ar to influenceriem, tiešā vai netiešā veidā reklamējot produktus, būtu jānodrošina iespēja noskaidrot reklāmas devēja vai izplatītāja identitāte, jāsniedz skaidra un uzskatāma norāde par saziņas komerciālo raksturu.

Īstenojot mārketinga pasākumus sociālo tīklu vidē gan reklāmas devējiem, gan influenceriem ir pienākums ievērot normatīvo aktu prasības. Viens no svarīgākajiem tiesību aktiem šajā jomā ir Negodīgas komercprakses aizlieguma likums. Vienlaikus reklāmas devējiem un influenceriem ir jārēķinās ar Reklāmas likuma un citām reklāmas jomas speciālo tiesību aktu prasībām.

Tai skaitā svarīgi ir ņemt vērā tabakas izstrādājumu un citu smēķēšanas produktu reklāmas aizliegumu; alkoholisko dzērienu reklāmas prasības un ierobežojumus; enerģijas dzērienu reklāmas prasības un ierobežojumus un uztura bagātinātāju reklāmas prasības.

Īpaša uzmanība ir jāpievērš gadījumiem, kas saistīti ar bērniem adresētu reklāmu. Tāpat, sniedzot apgalvojumus par produktu īpašībām, reklāmas devējiem un influenceriem ir jāspēj pierādīt izmantoto apgalvojumu patiesību.

Reklāmas devējiem, kas mārketinga nolūkos izmanto influencerus, ir pienākums sekot līdzi viņu rīcībai, nepieļaujot un savlaicīgi novēršot patērētāju tiesību pārkāpumus.

Par konstatētajiem komercprakses vai reklāmas pārkāpumiem ir paredzēta administratīvā atbildība, atgādina PTAC.

Patērētāju sargi aicina influencerus būt atbildīgiem pret ierakstiem, kuros tiek reklamētas vai citādi popularizētas preces un pakalpojumi, kā arī ņemt vērā, ka viņu publicētā informācija ietekmē vai var ietekmēt lielu skaitu patērētāju.

Ziņots, ka oktobra sākumā par ietekmīgākajiem Latvijas “Instagram” influenceriem tika kronēti – “@niklavs”, “@movieevelina”, “@kporzee”, “@lauriszalans”, “@betabeidz”.

...

Next page

Piesakies iknedēļas jaunumiem