USD 0.88 btc 8183.53
facebook
twitter
instagram
linkedin
Žurnāls
Abonē žurnālu
Piesakies iknedēļas jaunumiem

Pierakstieties uz svarīgākajiem biznesa un tehnoloģiju materiāliem Latvijā

USD 0.88 btc 8183.53
Ziņas 13. Februāris

Rod risinājumu biznesa inkubatoru un starptautiskās konkurētspējas programmu turpināšanai

Forbes

Latvijas Izdevums

Ir rasts risinājums biznesa inkubatoru un starptautiskās konkurētspējas programmu turpināšanai, informēja ekonomikas ministra Ralfa Nemiro (“KPV LV”) padomniece Vineta Vilistere-Lāce.

Ekonomikas ministrija (EM) 2019. gada nogalē veica visu tās atbildībā esošo atbalsta programmu konkurētspējas veicināšanai maziem un vidējiem uzņēmumiem (MVU) finansējuma pārskatīšanu, balstoties uz sasniegtajiem rezultātiem programmu ietvaros.

Vērtējot līdzšinējos rezultātus “Biznesa inkubatoru” programmā, tika prognozēts, ka finansējums pilnā apjomā līdz 2023. gada beigām netiks apgūts, līdz ar to EM piedāvāja pārdalīt finansējumu uz “Starptautiskās konkurētspējas veicināšanas” programmu, vienlaikus veicot programmas uzlabošanu.

Lai veicinātu komersantu straujāku attīstību, atbildību un publisko līdzekļu lietderīgāku izmantošanu, sākotnējā piedāvājumā EM piedāvāja izslēgt iespēju komersantam saņemt grantu iekārtu iegādei Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) programmās, piedāvājot alternatīvu komersantam vērsties “Altim”, lai saņemtu atbalstu iekārtu iegādei kā finanšu instrumentu.

Ekonomikas ministra uzdevumā tika rasts jauns risinājums gan “Biznesa inkubatoru” programmas turpināšanai, gan “Starptautiskās konkurētspējas veicināšanas” programmas darbības turpināšanai līdz ES fondu plānošanas perioda beigām.

“Šīs programmas ir nozīmīgs atbalsts uzņēmējiem – gan tiem, kas tikko uzsākuši savas uzņēmējdarbības gaitas, gan jau pieredzējušiem uzņēmējiem, kuriem nepieciešams stiprināt starptautisko konkurētspēju,” pauda Nemiro.

EM jaunais priekšlikums paredz mazināt sākotnēji piedāvāto “Biznesa inkubatoru” programmas finansējumu par 4 miljoniem eiro (sākotnējā piedāvājumā samazinājums bija plānots 10 miljoniem eiro), saglabāt granta finansējumu iekārtu iegādei, vienlaikus pārskatot granta intensitāti.

Lai nodrošinātu “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” programmas turpmāko darbību, EM piedāvā palielināt programmas finansējumu par 7,4 miljoniem eiro (tai skaitā 4 miljoni eiro no “Biznesa inkubatoru” programmas un atbrīvotais programmā pieejamais snieguma rezerves apjoms), kas nodrošinās ekonomisko pārstāvniecību darbību, atbalstu dalībai LIAA organizētajos nacionālajos stendos, atbalstu uzņēmumu sertifikācijai, kā arī tiks ieviests jauns atbalsta mehānisms.

...

Next page

Piesakies iknedēļas jaunumiem