USD 0.84 btc 9274.45
facebook
twitter
instagram
linkedin
Žurnāls
Abonē žurnālu
Piesakies iknedēļas jaunumiem

Pierakstieties uz svarīgākajiem biznesa un tehnoloģiju materiāliem Latvijā

USD 0.84 btc 9274.45
Ziņas 27. Maijs

UnityCard “kontrolējamās” debetkartes tagad arī Latvijā

Forbes

Latvijas Izdevums

Fintech uzņēmumu Loyaltek un Paynovate izstrādātā debetkarte UnityCard tagad ir pieejama arī  Latvijā. Kartes pamatmērķis – nodrošināt iespēju pašvaldībām un valsts iestādēm palīdzēt citiem, vienlaikus ar iespēju kontrolēt naudas izlietojumu.

Šāda veida kartes izplatījās pirms vairākiem gadiem, īpaši, kad Eiropa cīnījās ar migrācijas krīzi. Piemēram, piedāvātais risinājums ir pierādījis savu lietderību Vācijā migrācijas krīzes laikā, kad Loyaltek izplatīja desmitiem tūkstošu karšu vietējām varas iestādēm, lai pārvaldītu Sīrijas bēgļu pabalstus, ļaujot tiem nodrošināt savas pamatvajadzības, iegādājoties preces un pakalpojumus no vietējiem tirgotājiem. Pirms diviem gadiem piegādātas jau 12 000 UnityCard kartes Pasaules pārtikas programmai humānās palīdzības saņemšanai.

Priekšapmaksas karte ir veidota ar mērķi sniegt pašvaldībām finanšu instrumentu, kas ļautu nodrošināt atbalstu krīzē visvairāk skartajām sabiedrības daļām, piemēram, vietējiem uzņēmumiem, kuri bijušu spiesti apturēt savu darbību. 

Debetkarte UnityCard var tikt izmantota tikai noteiktā ģeogrāfiskā reģionā (piemēram, vienā pašvaldībā), kā arī pie izvēlētiem noteikta veida tirgotājiem un pakalpojumu sniedzējiem, šajā gadījumā tiem, kuri pašreizējās tirgus situācijas dēļ ir bijuši spiesti pārtraukt darbību - viesnīcas, restorāni, bāri, frizētavas, rokdarbu veikali, apģērbu veikali un citi. Faktiski tas ir instruments, lai stimulētu vietējo ekonomiku un novērstu naudas aizplūšanu uz ārvalstu e-komercijas vietnēm.

Jebkuru vēlamo naudas summu var ieskaitīt UnityCard un atkārtoti to papildināt, un tā darbojas tāpat kā parasta debetkarte maksājumu termināļos. Derīguma periodu var pielāgot atkarībā no vajadzībām un paredzētā atbalsta. Lietotāji var pārbaudīt atlikušo summu, ar aizmugurē esošā QR koda palīdzību, savukārt izmantotā tehnoloģija ļauj izdevējiestādei uzraudzīt, analizēt, pārvaldīt un pat pielāgot veidus kā kartes tiek izmantotas. Tādējādi šādas krīzes gadījumā tieši jaunās tehnoloģijas ir tās, kas piedāvā atvieglojumus situācijā, kas sākumā šķita grūti atrisināma.

...

Next page

Piesakies iknedēļas jaunumiem