USD 0.86 btc 9379.78
facebook
twitter
instagram
linkedin
Žurnāls
Abonē žurnālu
Piesakies iknedēļas jaunumiem

Pierakstieties uz svarīgākajiem biznesa un tehnoloģiju materiāliem Latvijā

USD 0.86 btc 9379.78
Ziņas 01. Jūnijs

"VEFRESH” aicina iepazīt VEF apkaimi ar jaunizveidotas pilsētvides piedzīvojumu spēles palīdzību

Forbes

Latvijas Izdevums

Inovāciju kustība “VEFRESH” līdz pat jūnija beigām aicina iepazīt VEF apkaimi ar jaunizveidotas pilsētvides piedzīvojumu spēles palīdzību. Tās mērķis ir iedrošināt iedzīvotājus iepazīt mazāk zināmas apkaimes vietas un, izmantojot mobilo aplikāciju, izmēģināt neparastu pastaigu maršrutu. Jūlija sākumā tiks apbalvoti radošākie spēles dalībnieki!

Spēles sākuma punkts ir pie VEF Kultūras pils, un pastaigas laikā dalībnieki būs aicināti apmeklēt 20 punktus un izpildīt 41 uzdevumu. Būs jāmeklē dažādi elementi pilsētvidē, jāpabeidz teikumi un jāatrod informācija - viss par un ap VEF apkaimi caur izzinošu piedzīvojumu prizmu. Spēles maršruts veidots apļa virzienā, kurā pēc vēsturiskās VEF teritorijas izzināšanas, dalībnieki nokļūs arī modernajā apkaimes daļā - Jaunajā Teikā. Spēles sarežģītības līmenis vidējs un tā piemērota arī ģimenēm ar bērniem.

“Ņemot vērā cilvēku augošo interesi par laika pavadīšanu ārtelpā - gan pilsētas parkos, gan populāros pastaigu galamērķos - sapratām, ka par saistošiem galamērķiem nepieciešams padarīt arī neikdienišķākas Rīgas daļas. Lai arī VEF apkaimē ir daudz inovāciju uzņēmumu un modernu biroja telpu, tajā ir arī vairākas vēsturiskas, pagaidām vēl daļēji nepieradinātas vietas. Šie pilsētas kontrasti veido interesantu pastaigas maršrutu, kur iespējams gan ievērot drošu distanci no apkārtējiem, gan aktivizēt sevī piedzīvojumu meklētāja garu,” norāda viena spēles organizatorēm, inovāciju kustības VEFRESH projektu vadītāja Lāsma Ivaska.

VEF apkaimes spēle ir radīta aplikācijā Actionbound, un tā pieejama lejuplādei bez maksas “Google play” un “App Store”. Lai sāktu spēli, interesentiem būs jānoskenē spēles QR kods, kas atrodas uz afišas staba pie VEF Kultūras pils vai jāspiež uz linka šeit. Spēle norisināsies publiski pieejamā ārtelpā un kopējais ekskursijas laiks pa apkārtni aizņems divas trīs stundas. Pastaigas garums ir ap 5 kilometriem, taču jāņem vērā, ka meklējot objektus, noieto kilometru daudzums un veltītais laiks varētu pieaugt.

Spēle radīta, lai kopīgi, bet distancēti atzīmētu gan VEF 101. gada dienu, gan inovāciju kustības VEFRESH pirmo darbības gadu. Jūnija vidū apkaimē tiks atklāts arī pirmais mobilitātes punkta prototips Latvijā, kas kalpos kā piemērs ilgtspējīgai un alternatīvai pārvietošanās līdzekļu izvēlei, tāpat tiks uzstādīta arī pirmā uzņēmumiem pieejamā testēšanas stacija lietu interneta un mašīnredzes risinājumiem. Jau vēstīts, ka VEF apkaimes uzņēmumi 2019. gadā apvienojušies inovāciju kustībā “VEFRESH”, lai apkaimi padarītu ne tikai par Rīgas un Latvijas, bet reģiona pilsētvides inovāciju centru. Kustības dalībnieki un atbalstītāji ir tehnoloģiju uzņēmumi LMT, “Accenture”, nekustamo īpašumu attīstītājs “New Hanza Capital”, pilsēta pilsētā “Jaunā Teika”, kā arī VEF Kultūras pils.

...

Next page

Piesakies iknedēļas jaunumiem