USD 0.90 btc 8395.32
facebook
twitter
instagram
linkedin
Žurnāls
Abonē žurnālu
Piesakies iknedēļas jaunumiem

Pierakstieties uz svarīgākajiem biznesa un tehnoloģiju materiāliem Latvijā

USD 0.90 btc 8395.32
Ziņas 11. Decembris

VNĪ plāno izsludināt atkārtotu Stūra mājas nomas tiesību izsoli

Forbes

Latvijas Izdevums

VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) tuvākajā laikā plāno izsludināt atkārtotu Tetera nama jeb Stūra mājas Rīgā, Brīvības ielā 61, ilgtermiņa nomas tiesību izsoli, informēja VNĪ Iznomāšanas un pārdošanas pārvaldes direktore Anita Feldmane.

VNĪ izsludinātās izsoles pieteikšanas laikā interesi par ēku izrādīja vairāki tirgus dalībnieki, taču līdz publiski noteiktajam termiņam – 10. decembrim pretendentu pieteikumi nav saņemti, tādēļ drīzumā rīkos atkārtotu izsoli.

“VNĪ turpina darbu ar Tetera nama ilgtermiņa nomā ieinteresētajiem tirgus dalībniekiem, no kuriem lielākā daļa interesentu ir iesaistīti viesnīcu un hosteļu sfērā, taču bijusi interese šo ēku attīstīt ēku kā īres namu,” norādīja Feldmane.

Taču, kā skaidroja VNĪ pārstāve, vairums aprēķinu beidzas ar vēlmi iegādāties šo ēku, jo publiskas personas finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanas likumā noteiktais maksimālais ilgtermiņa nomas termiņš – 30 gadi. Un tas ir pārāk mazs laiks ieguldīto līdzekļu atdevei šai ēkai.

“Ņemot vērā ēkas tehnisko stāvokli un papildus nosacījumu, ka ēkas daļa tiek saglabāta muzejam, kā arī specifiskās prasības šī vēsturiskā nama atjaunošanai dosim vairāk laika interesentiem lēmuma pieņemšanai un finansējuma avotu piesaistei,” turpināja Feldmane.

Nelielu daļu – nepilnus septiņus simtus kvadrātmetru ēkas platības aizņem ekspozīcija par čekas vēsturi Latvijā ēkas pagraba stāvā un pirmajā stāvā, ko izmanto muzejs. Izsolē plānots iznomāt pārējās telpas septiņu stāvu neoklasicisma nama lielākajā – teju 8 tūkstoši kvadrātmetru plašajā daļā.

Tetera nams ir valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekļa “Rīgas pilsētas vēsturiskais centrs” daļa, UNESCO Pasaules kultūras mantojuma objekta “Rīgas vēsturiskais centrs” daļa un vietējas nozīmes arhitektūras piemineklis.

VNĪ šobrīd īsteno 85 infrastruktūras attīstības projektus apmēram 180 miljonu eiro apmērā un strādā pie 25 jaunām projektu idejām. Uzņēmums nodrošina nekustamo īpašumu apsaimniekošanu un pārvaldību apmēram 450 nekustamajiem īpašumiem ar 1200 ēkām 1,1 milj. kvadrātmetru platībā un vairāk nekā 4000 zemes īpašumu 10 miljonu kvadrātmetru platībā.

Uzņēmums dibināts 1996. gadā, tā 100% akcionārs ir Finanšu ministrija.

...

Next page

Piesakies iknedēļas jaunumiem